Wiedza

 W przyrodzie bez ustanku następują zmiany. Zimą masz możliwość zaobserwować wyjątkowo atrakcyjne zjawiska pogodowe. Piękne tajemnicze krajobrazy to efekt zmian, jakie zachodzą w atmosferze. Musimy jednak pamiętać, że zimowe zjawiska pogodowe są jednakowo urokliwe, co groźne. Obserwując zimową naturę należy zachować ostrożność oraz ubrać się stosownie do mroźnych temperatur. My zachęcamy jednak do zimowej wyprawy do lasu. Tu zima odkrywa swoje najpiękniejsze oblicze. Z tego artykułu dowiesz się, jakie zjawiska pogodowe możesz zobaczyć zimą.

Przemoc w rodzinie. Do niedawna temat, o którym nikt nie chciał głośno mówić. Zgorszenie, brak zrozumienia, samolubstwo bądź rozumowanie schematami. Lepiej jest zamknąć oczy na istniejące problemy, zwłaszcza, kiedy wydaje się, że nas nie dotyczą. Przemoc w rodzinie jest tematem ogólnospołecznym. Jej przyczyny są głęboko zakorzenione w często związanych ze sobą czynnikach ekonomicznych, psychologicznych, lub kulturowych. Bagatelizowanie przemocy w rodzinie, niedostatek czynnego poparcia ze strony społeczeństwa powoduje, że problem stale się intensyfikuje i wywołuje nieodwracalne szkody.To dlatego Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” przystąpiło do projektu „przeMoc w rodzinie”, która nie tylko kieruje uwagę na istnienie problemu przemocy w rodzinie, ale przede wszystkim wskazuje drogę poszukiwania pomocy dla rodzin których dotyka przemoc.

Sen, integralny element naszego życia, tai w sobie moc pociągających wymiarów. Rozumiejąc bogate obręby snu, objawia się nam nie tylko jego kompleksowość, lecz też szansa do przenikania własnej psychiki i poznania schowanych warstw naszej świadomości. Sen staje się więc nie jedynie cząstką egzystowania, ale również intrygującą przestrzenią do poznawania siebie a także istniejącego wokół nas świata. Oto parę informacji w temacie snów, jakie mogą poszerzyć naszą erudycję na temat tego tajemniczego otoczenia.

Ostatnimi czasy sporo osób zwraca atencję na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju. Artykuły dotyczące metod pomniejszania śladu węglowego, recyklingu, minimalizmu i ekologicznych produktów cieszą się dużym zainteresowaniem. Społeczności poszukują danych na temat zero waste, upcyklingu, roślinnej diety czy ekologicznych marek odzieżowych. W tym artykule ukażemy zajmujące haki na zachowanie eko życia i świadomą konsumpcję, które nie jedynie przyczynią się do troski o ochronę naszej planety, lecz także stanowią istotny krok ku zrównoważonego rozwoju.

Egzamin dojrzałości to jeden z najistotniejszych testów w karierze każdego ucznia. Przedmioty, które trzeba zaliczyć na poziomie rozszerzonym, mają rozstrzygające znaczenie dla przyszłych studiów i ścieżki zawodowej. W związku z tym wskazane jest się przygotować i przystąpić do egzaminu z całkowitym zaangażowaniem. W tym artykule opisujemy 5 wskazówek, jakie pomogą przyzwoicie zdać egzamin maturalny.

Ostatnio wszystkie media pokazały tragiczne zdjęcia z katastrofalnych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych . Aż w sześciu stanach przeszły wielkie trąby powietrzne, które wręcz usunęły z powierzchni ziemi całe obszary miejskie. Szacuje się, że w następstwie ogromnej intensywności trzydziestu tornad, które szalały na terenie głównie stanu Kentucky mogło zginąć przeszło 100 osób, a ilość rannych liczona jest na około tysiąc. Powyżej pięćset tysięcy osób zostało pozbawionych dostępu do prądu. 10-tysięczne miasto Manfield w Kentucky zostało zupełnie zrównane z ziemią. Zniszczone zostały szkoły, domy, fabryki oraz magazyny. Pozostał ledwie gruz. Choć do tej pory trwają czynności ratunkowe i eliminowanie krzywd, seria tornad, które przeszły 10 i 11 grudnia 2021 roku została obwołana przez prezydenta USA, Joe Bidena jako „prawdopodobnie największy kataklizm w historii USA”.

Wychować, przechować, czy schować? Czyli parę spostrzeżeń o posiadaniu dzieci w czasie pandemii Covid-19.Pandemia koronawirusa, to warunki dla każdego z nas uciążliwa jak również niepokojąca. Od dwóch lat jesteśmy atakowani danymi, a nasze egzystencja społeczne opiera się już nie na zasadach savoir vivre, lecz na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Tymczasem wierzcie mi, jest w tym wszystkim jeszcze coś bardziej skomplikowanego niż tylko unikanie zarażenia. Cokolwiek, co nie traktuje tylko nas, dorosłych. Bowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci oraz konsekwencji ich wychowywania w czasach pandemii Covid-19.

Uczenie się języka to nie taka łatwa sprawa. Nieraz ciężko znaleźć nam na nią czas bądź wykrzesać u siebie odrobinę motywacji. Na szczęście istnieje na to trywialna oraz efektywna strategia. Wystarczy rozpocząć czytanie książki w języku, jakiego się uczymy. Znakomicie sprawdzi się to podczas nauki języka angielskiego, zwłaszcza w wypadku książek napisanych w prosty i zwięzły sposób!

E-commerce jest branżą, która ciągle się zmienia oraz dostosowuje do prekursorskich technologii i zmieniających się) preferencji odbiorców. W ostatnich kilku latach, ożywiającą przeniesienie zakupów do internetu, e-commerce zyskał na popularności w porównaniu z tym, co działo się wcześniej. Ożywienie odkrywczych technologii i translokacja sposobów zakupów faktycznie w około 70% do internetu dogłębnie zmodyfikował rynek. Najważniejszą tematyką stała się konkurencyjność oraz umiejętność podtrzymania lojalności użytkowników. Wprawdzie ostatnio mówi się o pewnej statyczności rozwoju e-commerce, liczba sklepów internetowych i aplikacji wciąż rośnie. Preferencje klientów tymczasem stale się zmieniają, posiadają mimo to jedną istotną wytyczną, jaka okazała się pryncypialną inspiracją wszelkich nowatorskich trendów. Odnosi się to do prostoty w gałęzi handlu online. Kontrahenci decydują się na niebywale proste, bezpieczne i prędkie ścieżki zakupowe. W tym artykule zaprezentujemy parę najbardziej dynamicznych nurtów, które tworzą prędkość rozkwitu e-commerce.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.