Zdrowie i uroda

Jak nie utyć w czasie zimy i jesieni?

Wiele osób zastanawia się jak nie przytyć jesienną i zimową porą. Mimo pozorom jest to prostsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Zła pogoda na zewnątrz sprawia, że redukujemy swa aktywność fizyczną, ale to wielki błąd. Mimo brzydkiej pogody nie rezygnujmy z ćwiczeń. Pomogą one w spalaniu nadmiarowych kalorii, lecz nie tylko. W trakcie treningu w naszym mózgu wyzwalają się endorfiny, nazywane hormonami szczęścia.

Trenować można nawet w mieszkaniu. W Internecie wyszukamy mnóstwo materiałów, które pozwolą nam poprawnie przeprowadzić trening. Typ ćwiczeń winien być dopasowany do naszej formy, stanu zdrowia, a także osobistych upodobań.

Nie można także nie pamiętać o właściwej i zbilansowanej diecie. urozmaicona dieta zupełnie nie musi być droga. Po wcieleniu w życie nieskomplikowanych porad każdy z nas może poprawniej się żywić.

W pierwszej kolejności sprawdźmy co należy jeść jak najczęściej. W dziennym jadłospisie winny dominować sezonowe warzywa i owoce. Postawmy też na artykuły pełnoziarniste. Znajdziemy w nich sporo błonnika.

Błonnik - ważny składnik diety

Jako taki nie ma za dużo składników odżywczych. Jednakże wspiera on pracę naszych jelit. Dzięki temu nie będziemy musieli męczyć się z zaparciem. Na domiar tego prędzej poczujemy wrażenie sytości. Skutkiem tego skonsumujemy stanowczo mniej kalorii. A to przede wszystkim ważne jeżeli trudzimy się z dodatkowymi kilogramami. Rzecz jasna błonnik nie rozwiąże naszych problemów z wagą. Jakkolwiek znacznie przyśpieszy przebieg odchudzania.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.