Zdrowie i uroda

Właściwe samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

By miewać się dobrze w swoim ciele, trzeba czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Ale to, o czym z reguły zapominamy, to fakt, że nasza żywność wpływa na nasz nastrój. Tak! Właściwe jedzenie sprawi, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Testy wskazują, że niektóre pokarmy bądź kombinacje żywności należy wystrzegać się dla naszego zdrowia umysłowego i innych, które mają być preferowane, żeby zapobiec lękom na przykładowo.

Której żywności należy wystrzegać się?

Śmieciowe jedzenie.
Nie będzie to czymś niespodziewanym, lecz śmieciowe jedzenie musi być jak najbardziej zakazane, i usunięte w miarę możliwości z diety. Hamburgery, pizza, frytki zdołają spowodować, że będziesz przez moment szczęśliwy, jednakże regularna konsumpcja takich wyrobów będzie w większym stopniu sprzyjać depresji niż radości.

Alkohol
Lampka wina mógłby być cudowny na spotkanie ze znajomymi. Natomiast niemal wszystkie trunki alkoholowe skutkują wahania poziomu cukru oraz aktywizują odkładanie się kwasów mlekowych we krwi, co ma wpływ na wywoływania bezsenności, co więcej depresji.

Cukier.
Cukier nie tylko niszczy skórę i sylwetkę, ale także atakuje nasz intelekt. Przyrost ilości cukru w codziennej diecie danej osoby spowodowałoby depresję.

Sól.
Sól intensyfikuje napady paniki. Pobudza ciśnienie krwi, wskutek czego serce pracuje szybciej. W następnej kolejności układ odpowiada uwolnieniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama rodzi napięcie oraz strach. Nie jest wskazany dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To chyba ulubiony trunek wielu osób, natomiast na pewno nie jest optymalny. Kawa podwaja hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.