Turystyka

Co interesującego można zwiedzić w Londynie?

Londyn traktowany jest za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast europejskich. Jest w tej okolicy przecież w rzeczy samej dużo interesujących miejsc, iż z bezspornie żaden podróżnik nie zdoła się zanudzać. Ciekawą architekturę podkreślają bowiem zabytki i inne obiekty, które nadzwyczaj mocno przywołują historię Wielkiej Brytanii i jej monarchistyczny ustrój polityczny. W istocie atrakcyjność londyńskiej cennej architektury znamionują te walory, jakie są związane z arystokratycznym przekrojem społeczeństwa. Dla większości angielski trend wiąże się z klasą, dostojeństwem, gustem i majestatycznym wyglądem. Jednakowoż, gdy skorzysta się z pomocy właściwego lokalnego przewodnika, okazuje się, że Londyn proponuje o wiele bardziej zróżnicowane atrakcje.

Z bez wątpliwości najwygodniej będzie skorzystać z gotowych ofert wypraw fakultatywnych po Londynie. Żaden londyński przewodnik nie może przegapić najbardziej charakterystycznego zakątka Wielkiej Brytanii, czyli Pałac Buckingham, zwłaszcza w chwili zmiany warty. W pałacu przebywa królowa i jej najbliższa rodzina. Czasem, w szczególności, jeśli zdecydujemy się na lokalnego przewodnika, który znakomicie orientuje się w zwyczajach Royal Family, można zobaczyć kogoś ważnego, czy też przynajmniej posłuchać jakiś bardzo intrygujących pałacowych plotek.

Równie znaczącym miejscem jest zespół budynków, w skład którego wchodzą słynna baszta zegarowa Big Ben a także Pałac Westminsterski. Pałac Westminsterski jest siedzibą brytyjskiej Izby Gmin, Izby Lordów i pozostałych urzędów i wolno zwiedzić razem z przewodnikiem. Znajdująca się w sąsiedztwie neogotycka wieża z 1834 roku ma wysokość 96,3 metrów, a jej tarcze posiadają średnicę 7 metrów. Następnym historycznym zabytkiem, do jakiego niechybnie zawiedzie nas przewodnik jest Opactwo Westminsterskie. To wielowiekowa najistotniejsza katedra Wielkiej Brytanii, w której od 1066 r. są przeprowadzane wszystkie koronacje angielskich władców i inne istotne królewskie uroczystości.

Budynek Tower of London znany jest przeważająco z tego, iż przez wieki istniał jako więzienie. Trudno było komukolwiek się z niego wydobyć, ponieważ jedyne wejście znajdowało się nad Tamizą, dotrzeć do wewnątrz można było tylko łódką. Współcześnie fantastyczną atrakcję stanowi umiejscowiona tam prezentacja Klejnotów Królewskich. Przewodnik poprowadzi nas bezsprzecznie przez wiktoriański zwodzony most Tower Bridge, który jest kolejną interesującą londyńską atrakcję turystyczną.

Na miłośników sztuki nowoczesnej oczekuje znane muzeum Tate Modern, które przedstawia kolekcje od 1900 roku. Dodatkową atrakcją jest taras widokowy znajdujący się na 10 piętrze budynku, z którego rozpościera się piękna panorama miasta. Jeśli pragnąłbyś zobaczyć Londyn z lotu ptaka, lecz z całkowicie innej perspektywy mógłbyś wyruszyć do Sky Garden. Stąd ujrzysz cudowny widok na na Tower Bridge, The Shard oraz Tamizę. Ale słynne londyńskie Golden Eye nie ma sobie równych, bo stanowi najwyższe na świecie podparte koło obserwacyjne o wysokości 135m. Można wejść w jedną z 32 przeszklonych kapsuł i nasłuchując wirtualnego przewodnika podziwiać zmieniającą się panoramą miasta.

Osobliwych atrakcji niewątpliwie dostarczy przechadzka po londyńskich targowiskach. Niespotykany koloryt Borough Market, najstarszego targu spożywczego w Londynie jest wyjątkowy w swoim rodzaju. Słynny Portobello Road Market to targ w stylu vintige. Mieści się tutaj całe mrowie oldschoolowych knajpek, stoisk, sklepików i pawilonów. Całkowicie odmienną atrakcję stanowi londyńskie Chinetown - w tym miejscu można posmakować i nabyć najdziwniejsze i najbardziej egzotyczne rarytasy na świecie.

Londyn więc ukrywa co niemiara tajemnic. Należałoby w związku z tym przyzwoicie przygotować się do eksploracji miasta. Istotne jest, by popytać o dobrego przewodnika, który pokaże nie wyłącznie te najbardziej znane atrakcje turystyczne, ale także zaprowadzi w inne, klimatyczne i charakterystyczne londyńskie zakamarki.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.