Turystyka

Rejsy houseboatem

Nic tak nie odpręża, jak prawdziwy wypoczynek wśród natury. Cisza, błogostan, łagodna bryza, nieopodal odgłosy ptaków. A dookoła plusk wody, szelest liści, szuwarów, czy trawy. Dla wielu zapracowanych rodaków to zwieńczenie marzeń. Zwykle ładujemy się w auto i podróżujemy gdzieś na zatłoczone plaże pobliskiego pojezierza. Pośpiech, sprzeczki o miejsce na leżak, zgiełk, duża dystans do hotelu, nic, co można określić zupełnym komfortem. A gdyby dysponować taki odpoczynek każdego dnia? Wykorzystywać z powabów pięknej przyrody, odkrywać dziewicze ciekawe miejsca, a zarazem umożliwić sobie tak wygodne warunki, jak w domu? Okazuje się, że kupno lub nawet wynajem houseboata zagwarantuje nam uskutecznienie wszelkich oczekiwań zarówno pod względem podróżniczym, jak i wypoczynkowym.

Houseboat - pływająca jednostka mieszkalna

Houseboat to rewelacyjna łódź. Została opracowana z myślą o umożliwieniu żeglarzom pełnej wygody i funkcjonalności. Houseboat posiada pomieszczenia, które zostały zaaranżowane w taki sposób, iżby ich stylowy aranżacja oraz wysokiej jakości zaopatrzenie odpowiadały standardom praktycznego i estetycznego niewielkiego mieszkania. Ponadto wraz z pomieszczeniami przeznaczonymi do całorocznego zamieszkania, zaprojektowano także strefę relaksu. To wyniesiona fragment pokładu, na którym można ustawić leżaki i podziwiać śliczne widoki naokoło. Z niewątpliwie wolno oznajmić, że to nowoczesna łódź, która jest odpowiedzią na wszelkie oczekiwania potencjalnego użytkownika.

Korzyści wypoczynku na houseboacie

wskutek tego, że houseboat jest dostosowany do całorocznego zamieszkania, daje kompletną swobodę w podróżowaniu. Możesz żeglować po wybranych szlakach żeglugi śródlądowej lub po prostu zacumować w wybranym porcie. Dzięki temu gigantyczną przyjemność z zamieszkania na łodzi odczują zarówno entuzjaści slow life, jak i ci, którzy pragnęliby spędzać czas wielce aktywnie. Houseboaty, jakie proponuje Eco Boats są wyposażone także w rowery elektryczne. Wystarczy więc zatrzymać się na kilka godzin, zejść na ląd i zwiedzać czarującą okolicę. Można zatem bez skrępowania stwierdzić, że żeglując houseboatem jesteś samowystarczalny i nieskrępowany od jakichkolwiek ograniczeń. Nawet nawigacja łodzią jest bardzo bezproblemowe i nie potrzebuje osobliwych wprawy. Jednakowoż w Eco Boats można wynająć houseboata wespół z obsługą sternika na tygodniowy rejs, który odbywa się na trasie Warszawa-Gdańsk-Warszawa albo określić dowolną trasę.

Houseboaty w prądzie proekologicznym

Coraz bardziej wszechstronne staje się poszukiwanie miejsc, gdzie można spędzić czas na łonie natury. Żeglowanie houseboatem przynosi możność ciągłego przestawania z naturą i to w ogromnie swobodnym charakterze. Można bowiem zachwycać się czar mijanych krajobrazów z pokładu łodzi, a także nie ma przeszkód, by zejść na ląd i przechadzać się wśród zieleni.

Wskazane jest wspomnieć, że houseboaty, które powstają w stoczni Eco-Boats posiadają napęd elektryczny. Świadczy to, że spełniają wysokie wymagania proekologiczne, a zarazem są ekonomiczne w eksploatacji.

Rejs houseboatem wobec tego to wyśmienita alternatywa na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Warto już zastanowić się o tym, jak zorganizować majówkę czy też wakacje. A być może w ogóle pomyśleć o ucieczce od zamętu miasta i zamieszkać na łodzi?

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.