Zdrowie i uroda

Umiejętność bezpiecznego opalania na plaży: Elementarne wskazówki

Wczasy to czas, gdy pragniemy nasycać się wypoczynkiem na plaży a także cudownym promieniowaniem słonecznym. Plażowanie może być przyjemne i dające satysfakcję, aczkolwiek nie powinniśmy zaniedbywać podstawowych regułach, jakie umożliwią nam bezpieczeństwo i urodziwą opaleniznę. W tym artykule opowiemy kilka głównych podpowiedzi, które powinno się uwzględniać w czasie spędzania czasu na plaży.

Wybierz najlepszą porę na opalanie i zyskaj więcej korzyści

Aby napawać się świadomym i przyjemnym opalaniem na plaży, fundamentalne jest wyłonienie poprawniej pory dnia. Optymalnymi momentami do opalania są poranna pora przed godziną jedenastą i poobiednia, po godzinie 16. W tym czasie promienie słoneczne są łagodniejsze dla skóry, i ryzyko poparzeń jest istotnie niższe.

Poranne godziny są wyjątkowo korzystne dla plażowania, albowiem siła promieniowania UV jest wówczas mniejsza. Słońce wychodzi dopiero zza horyzontu, a jego promienie są bardziej horyzontalne, a to mniejszym obarczeniem dla cery. Jest to odpowiedni czas, żeby rozpocząć plażowanie i nabrać zdrowej opalenizny.

Po godzinie szesnastej, gdy słońce zaczyna w tym momencie schodzić, promienie słoneczne stają się z większym natężeniem kątowe, co znamionuje, iż przechodzą przez znaczną powłokę atmosfery. W konsekwencji stają się z większym natężeniem rozrzucone i mniej podstępne dla skóry. Poobiednie opalanie jest w związku z tym bardziej bezpieczne, a naraz zapewnia możliwość zdobycia wielbionej opalenizny.

Wykorzystuj krem z protektorem

Użytkowanie preparatu z protektorem jest nadzwyczajnie znaczące dla bezpiecznego opalania. Wybierz preparat z filtrem o słusznym faktorze ochrony (SPF) dopasowanym do Twojego rodzaju cery. Należałoby kupić artykuł wysokiej jakości, jaki umożliwi efektywną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nanieś preparat obficie na całe ciało przed wyjściem na plażę, pamiętając o szczególnie narażonych miejscach, jak na przykład nos, uszy, ramiona i nogi. Znaczące jest też częste odświeżanie nakładanego kremu, przede wszystkim po kąpieli czy upływie czasu.

Pewny styl: noszenie nakrycia głowy to konieczność

Osłona skóry głowy jest jednakowo istotna jak zabezpieczanie reszty ciała. Kup cienką, przewiewną czapkę albo kapelusz, który zabezpieczy Twoją głowę przed mocnym ingerowaniempromieni słonecznych. Nie pamiętaj, iż skóra na czaszce jest wrażliwa na oparzenia słoneczne, a zanadto długa ekspozycja bez ochrony może prowadzić do sparzeń i podrażnień skóry. Wobec tego nieustannie miej przy sobie stosowne okrycie głowy i noś go bez względu na pory roku.

Nawilżenie od wewnątrz: nie zapominaj o systematycznym piciu ogromnej ilości wody

W ciągu gorących dni na plaży pamiętaj o systematycznym nawadnianiu organizmu. Wysokie temperatury i ekspozycja na słońce mogą doprowadzić do prędkiej straty wody z układu. Wobec tego istotne jest, ażeby pić mnóstwo wody oraz podtrzymywać adekwatny poziom nawodnienia. Unikaj napojów procentowych i słodzonych, jako że są w stanie one wieść do odwodnienia. Woda jest perfekcyjnym wyborem, aby utrzymać organizm nawodniony a także porządnie nawilżoną skórę.

Odbuduj skórę po plażowaniu: jak zadbać o nią po dniu na plaży

Po zakończeniu plażowania, istotne jest właściwe troszczenie się o skórę. Po kąpieli bądź prysznicu, użyj nawilżającego balsamu bądź mleczka po opalaniu. Te produkty wesprą w odnowieniu cery, podtrzymać jej należyte nawilżenie i zmniejszyć prawdopodobne podrażnienia. Wyjątkową atencję zwróć na obszary, jakie były szczególnie wystawione na słońce, takie jak twarz, ramiona i nogi. Stroń od również chropawych ręczników i silnego pocierania skóry, by nie drażnić organizmu dodatkowo. Powinno się również popijać mnóstwo wody po plaży, ażeby pomóc organizmowi w utrzymaniu adekwatnego nawodnienia ciała.

Pamiętaj, iż powyższe rady są głównymi zasadami dla świadomego i błogiego plażowania. Zawsze zharmonizuj je do swoich osobistych oczekiwań jak również warunków panujących na w danym miejscu. Twój dobrostan i dobre samopoczucie są najważniejsze, wobec tego zatroszcz się o swoją skórę i raduj się promieniami słonecznymi odpowiedzialnie.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.