Zdrowie i uroda

Jak żyć bezstresowo

Silne przeżycia, niepowodzenia, kłopoty finansowe, praca w trudnych warunkach stanowią czynniki stresogenne. Na wiele niesprzyjających wydarzeń nie mamy wpływu. Zdarzają się ni stąd ni zowąd i budzą utratę równowagi. Wiadomo powszechnie częste odczuwanie stresu bardzo negatywnie wpływa na nasz organizm.Niezwykle ważne jest, aby dążyć do poprawy jakości życia. Przeczytaj, do czego prowadzi stres i jak sobie z nim radzić.

Jakie konsekwencje powoduje stres

Odczuwanie rozdrażnienia niesie ze sobą mnóstwo objawów zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej.Czasem zły nastrój i utrata zdrowia pojawia się dopiero po jakimś czasie. Zgubne skutki w formie dolegliwości i zaburzeń są rezultatem dystresu, czyli znacznego niekorzystnego napięcia nerwowego. W odróżnieniu od niego pojawia się krótkotrwały eustres, oznaczający mobilizujące do poszukiwania rozwiązania niewielkie poddenerwowanie. Dystres wystawia nasz ustrój na nieustanne napięcie nerwowe, tym samym powoduje wiele destruktywnych skutków. Do najczęściej występujących skutków stresu natury fizjologicznej wymienia się bóle głowy, mięśni, stawów, brzucha, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ucisk w klatce piersiowej, choroby układu krążenia,omdlenia, zaburzenia odżywiania, choroby układu kostnego, obniżenie odporności. Poza tym stres wymienia się jako przyczynę chorób autoimmunologicznych, cukrzycy, a także nowotworów. Nadzwyczaj liczne są zaburzenia psychicznej. Wymienić należy przede wszystkim: nerwice i depresje,fobie, problemy z koncentracją, zaburzenia snu, spadek libido,działanie impulsywne, nadpobudliwość, nieadekwatne reakcje.

Jak sobie radzić ze stresem

Mówi się, iż kluczem do sukcesu są pozytywne myśli. Jednakkiedy zgromadzą się liczne kłopoty trudno wykrzesać z siebie optymizm. Mimo to trzeba skupić się na poszukiwaniu możliwości rozwiązania problemów oraz odszukać w sobie wiarę we własne siły. Jeżeli spostrzegasz u siebie napięcie nerwowe spróbuj metod polecanych przez terapeutów. Niewątpliwie regularne treningi pomogą obniżyć stres. Zapisz się na masaż, wykup karnet na ćwiczenia w klubie sportowym. Przecież w grupie ćwiczy się weselej. Dbaj o zdrowe i regularne posiłki. Zrezygnuj z alkoholu i energy drinków. Kolejną kwestią jest zapewnienie stosownych warunków do solidnego wypoczynku. Wysypiaj się i dużo odpoczywaj. Zaplanuj własny zabieg uspokajający. Posłuchaj muzyki, skorzystaj z mocy aromaterapii. Wielu osobom służy medytacja bądź różnorodne techniki wizualizacji. Wymyślanie pozytywnych scen bezsprzecznie ma sens i warto popuścić wodze fantazji. Wielu ludziom służy medytacja bądź różnorodne techniki wizualizacji. Są jednak też tak uciążliwe chwile, w których bardzo trudno samodzielnie podjąć walkę ze stresem. W takim przypadku najbardziej słuszną drogą do sukcesu jest odnalezienie doświadczonego terapeuty. Pomoc psychologa niekoniecznie oznacza leczenie, w niektórych przypadkach zbawienna jest sama rozmowa z kimś o problemach|owocne jest samo spotkanie kimś, kto umie słuchać.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.