Sport

Nordic Walking - marsz do zdrowia i sylwetki

Nordic Walking stanowi nie wyłącznie zdrowy sposób na spacer na rześkim powietrzu, lecz dodatkowo aktywność sportowa osiągalna dla każdego niezależnie od wieku lub poziomu sprawności. Na skutek tego sportu , można cieszyć się aktywnością przez cały rok. W niniejszym materiale opiszemy reguły stosownego Nordic Walking, niezbędne akcesoria i zdradzimy, dlaczego warto kontynuować tę przyjemną formę aktywności.

Nordic Walking znaczy nie tylko proste spacerowanie z kijkami. Istnieją praktyczne reguły, które pozwalają na skuteczną pracę mięśni i przeciwdziałają urazom. Poznajmy parę podstawowych wskazówek:
Odpowiedni chwyt kijków: kijki trzymaj w dłoniach, podtrzymując je na specjalnych rękawiczkach. Wypróbuj, czy są one prawidłowo dopasowane do Twojego wzrostu i proporcji.
Akcja ramion: w trakcie chodzenia, dynamicznie angażuj ramiona, robiąc ruchy przypominające pracę wioseł. To umożliwi lepszą stabilizację oraz spalanie kalorii.
Porządna postawa: utrzymuj prostą postawę, z nieznacznie nachyloną naprzód górną częścią ciała. Unikaj naginania w okolicach brzucha.
Stawianie stóp i oddychanie: długi chód oraz równomierne oddychanie to podstawa. Monitoruj ciało, aby utrzymać spokojny rytm, który przyspiesza tempo spaceru.

Aby uprawiać Nordic Walking używasz jedynie kilku elementarnych detalów wyposażenia:

Kijki Nordic Walking: Dobierając kijki, poświęć atencję na materiał, wielkość i ciężar. Najlepiej zasięgnąć porady sprzedawcy w sklepie sportowym.
Obuwie: Dobierając buty, zwróć uwagę na sportowe rodzaje dające stosowną amortyzację i stabilność. Nie zapominaj, że Twoja marszruta Nordic Walking może ciągnąć się przez różne typy terenu.
Ubranie: Wybierz ubiór adekwatne do pogody. Podczas mroźnych dni wskazane jest zaopatrzyć się w wyśmienitą odzież termoaktywną.
Pasek na smartfona: jeżeli jesteś amatorem technologii, elementy utrzymujące smartfona umożliwią ci na bezpieczne śledzenie rytmu marszu a także długość trasy.

Nordic Walking stanowi aktywnosć fizyczną, który jest dostępny dla wszystkich, niezależnieod wieku, czy poziomu kondycji fizycznej. To wspaniała forma aktywności zarówno dla seniorów, jak i dla młodszych, chcących utrzymać dobrą kondycję. Ponadto, niezależnie od pogody, można praktykować Nordic Walking przez dwanaście miesięcy. Zimą powinno się wyposażyć się w odpowiednie ubranie, a latem można weselić się świeżym powietrzem i pięknymi widokami. Pożądane byłoby nadmienić, iż Nordic Walking wykazuje mnóstwo walorów dla zdrowia, np. usprawnienie kondycji fizycznej, zmniejszenie stresu, czy pobudzanie mięśni całego organizmu. To także wspaniały sposób na spotkanie z przyrodą oraz przebywanie z znajomymi czy bliskimi.

Nordic Walking stanowi sport, który cechuje się coraz większą popularnością z powodu swojej dostępności i zbawiennym skutkom zdrowotnym. Utrzymując odpowiednie zasady i sprzęt, możesz ćwiczyć przez cały rok, bez względu na aurę . Zapraszamy do wypróbowania Nordic Walking i dołączenia do grona jego fanów!

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.