Sport

Igrzyska Olimpijskie - co to jest, krótka historia

Igrzyska Olimpijskie to najbardziej sławne zawody sportowe świata. Trwają około dwóch tygodni, podczas których przeprowadzane są zmagania w wielu dyscyplinach indywidualnych jak i zespołowych.

W dzisiejszych czasach organizowane są dwa osobne warianty igrzysk olimpijskich - letnie jak również zimowe. Imprezy te odbywają się na przemian co dwa lata, tak, że zarówno igrzyska letnie jak i zimowe rozgrywane są w odstępach czteroletnich. Jest to odniesienie do tradycji Olimpiady ze starożytnej Grecji - zawody atletów w Olimpii były rozgrywane właśnie raz na cztery lata. Dla zwycięzców, poza gratyfikacjami finansowymi oraz światową reputacją, przewidziano medale - za pierwsze miejce złoty, za drugie srebro i za trzecie brązowy.

W 2016 roku igrzyska olimpijskie odbyły się w brazylijskim mieście Rio de Janeiro, które dopiero co 2 lata wcześniej było współgospodarzem mundialu, zaś w roku 2013 podejmowało pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Poprzednim organizatorem igrzysk letnich był Londyn. Z kolei minione igrzyska zimowe odbywały się w Soczi nad Morzem Czarnym, a kolejne w Pyong Yeang w Korei Południowej.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.