W wolnym czasie

Jak mądrze zaplanować swoje postanowienia noworoczne?

Zbliża się 2022 rok i zapewne większa część z nas podejmuje się podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniej rozmyślamy o naszych powodzeniach, a zdecydowanie więcej wspominamy niepowodzenia, niezrealizowane marzenia i kłopoty. Szczególnie zaś myślimy o niedotrzymanych obietnicach z lat poprzednich. O ile rozpoczęcie następnego roku dla wielu jest ważkie i wręcz pobudzające do podjęcia śmiałych wyzwań, to okazuje się w wielu przypadkach, że gdy minie miesiąc czy dwa żarliwość do przemian zmniejsza się lub niknie całkowicie. Wedle ostatnich analiz ludzie ujawniają tendencję do rezygnowania swoich noworocznych postanowień w czasie siedmiu tygodni - to niesłychanie krótki czas. Zastanówmy się wobec tego, co może być przyczyną tak prędkiego porzucania swoich planów noworocznych i jak temu sprostać.

Statystyki odkrywają, że w poprzednich latach społeczeństwo niepomiernie wiele czasu myślą o planowaniu nowego roku. To z tej przyczyny, że współczesne czasy dosyć znamiennie zapisują się w historii ludzkości wskutek na globalny problem pandemii Covid-19. Ludzie w swoich zamyśleniach noworocznych niezwykle mocno koncentrują się na problemach natury psychicznej, następnie nad zdrowiem fizycznym, dopiero później nad kwestią finansową. Wszystkie te obręby zamyślanych przemian są dosyć skomplikowane, arcyważne, lecz i zawikłane. Jak więc sprytnie podjąć i postanowić nowe wyzwania, by dać sobie szansę na ukończenie planu?

Szczególnie twoje postanowienia na nowy rok powinny być wyraźnie ustalone i szczegółowo ustalone. Na początku zastanów się nad potrzebą wykonania zamiaru, to ma być twój własny, osobisty projekt, a nie skutek mody. Jeśli przypuszczasz, że w twoim życiu pora na metamorfozy, to sumiennie wyznacz co, w jakim okresie i w jaki sposób pragniesz odmienić. Rozmyślaj stosownymi kategoriami - nie podążaj za wskazówkami przyjaciółki, czy jakiegoś bloga, bo bardzo szybko okaże się, iż to w twoim przypadku może nie zadziałać. Jeśli potrafisz opisać, co chcesz odmienić i jesteś pewien, że to jest dla ciebie istotne - postaraj się zdobyć na to zagadnienie jak najwięcej specjalistycznej informacji z wiarygodnych, merytorycznych źródeł. Wszystkie postanowienia noworoczne dotyczące dziedziny zdrowia, zarówno psychicznego i fizycznego stale potrzebują podtrzymania w medycznej wiedzy. Skonsultuj się z lekarzem, dietetykiem, czy psychologiem. To podłoże, aby wpierw pojąć skalę potrzeby naprawy swojego zdrowia, a po drugie ażeby zdołać rozumieć okazję realizacji takiego planu w przeciągu przyszłego roku. w dużej mierze łatwiej będzie uświadomić sobie to, że na przykład zrzuciłaś 5 kilo, a nie 10 bądź to, że do wyjścia z nałogu potrzeba bardzo dużo czasu i przyjaznych, wspierających ludzi naokoło. Jako że przed tobą kolejne 12 miesięcy, to pożądane byłoby wystartować już z jakimś dogłębnym, rzeczowym i realnym zarysem.

Nieco odmiennie wygląda problem z postanowieniami na sprawa naszych postępowań. Uzależnienie od Internetu, mediów społecznościowych nim nie jest. Bo to bardzo istotny problem i potrzebuje kategorycznie pomocy psychologicznej. Skorzystanie z rady specjalisty jest jedyną rozumną decyzją, jaką należałoby podjąć w takiej sytuacji. Lecz w sytuacji, kiedy mamy kontrolę nad swoim czasem spędzonym w Necie i chcielibyśmy cokolwiek przerobić swój plan dnia, dobrze jest samemu podjąć konkretne działania. Bardzo optymalnym rozwiązaniem będzie zwyczajnie znalezienie sobie nowego hobby, najlepiej związanego z ruchem fizycznym lub wymagającego naszego zaangażowania bez używania komputera, lub smartfona. Dobrze jest również z góry ustalić sobie pewną dyscyplinę i zastosować kontrolowanie czasu spędzonego w przed komputerem. Czasem trzeba ledwo sprawdzić licznik godzin spędzonych w portalach społecznościowych, by mieć wystarczający bodziec do wyszukiwania innych przyjemności.

Podejmowanie noworocznych postanowień dotyczących spraw finansowych tylko z pozoru jest łatwiejsze. Osoby, które zamierzają się na zmiany w swym budżecie powinny nadzwyczaj racjonalnie przemyśleć wszelkie szczegóły, bez rozpisania korzyści, kroków i wielorakich możliwości, raczej nie uda się przeprowadzić luźno podjętej decyzji o oszczędzaniu, czy inwestowaniu. w dużym stopniu łatwiej będziesz mógł takie postanowienie uaktualnić, zamiast całkowicie go zaniechać, jeśli stworzysz swój własny personalny projekt biznesowy.

Bez względu od tego jak ważne noworoczne postanowienia na przyszły rok pragniesz podjąć, powinieneś być uczciwy wobec siebie od początku. Wszystkie przemiany, jakich zamyślasz uskutecznić będą odnosiły się do przede wszystkim: twojego ciała, twojej sytuacji, twoich pieniędzy. Dobrze jest zatem dla swojej własnej motywacji prowadzić zapiski, zawierające przejrzyście i dokładnie wskazane wytyczne, jak i opisujące postępy realizacji.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.