W wolnym czasie

Zadbaj o pościel z bawełny

Pościel z bawełny to znakomity wybór, który będzie praktyczny w użyciu w każdej sypialni. Powinno się pamiętać o tym, że by móc w pełni korzystać z jej zalet, a w związku z tym nieco przedłużyć jej zdatność do stosowania jak również zachować komfort snu, warto przede wszystkim mieć na uwadze, jak odpowiednio o nią zadbać.

Nie jedna osoba zastanawia się nad tym, z jaką częstotliwością trzeba prać pościel bawełnianą. W tym przypadku nie istnieje żadna zasada mówiąca o tym, z jaką częstotliwością wypada przeprowadzać tą czynność - uwarunkowane jest to po prostu od subiektywnych potrzeb domowników. Dla zachowania czystości w czasie snu należałoby zmieniać pościel nie rzadziej niż raz w ciągu miesiąca, a nieco częściej w latem, kiedy ludzie pocą się dużo intensywnej. Częstotliwość prania pożądane byłoby zwiększyć też w przypadku choroby.

W czasie prania bawełnianej pościeli pożądane byłoby zwrócić uwagę na to, by nie umieszczać z nią w jednym cyklu prania elementów stworzonych z innych typów tekstylnych materiałów. Ponadto bawełniana pościel w pralce wymaga trochę więcej miejsca, w związku z tym nie można zbyt ciasno załadowywać bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się skutecznie, a co za tym idzie, niezbędne będzie nastawienie jej na kolejny cykl prania. W wypadku pościeli bardzo mocno ubrudzonej warto zostawić ją na noc w zimnej wodzie.

W przypadku prania pościeli bawełnianej ważne jest także zachowanie właściwej temperatury prania. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na metce. Jest to najbardziej miarodajna informacja, którą trzeba mieć na względzie podczas prania. Należy też pamiętać o tym, iż bawełna to popularny materiał występujący w rozmaitych formach, dlatego nie ma jednej reguły mówiącej o zasadach prania pościeli z bawełny.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.