Zdrowie i uroda

Używane części w serwisowaniu sprzętu medycznego

Jednostki służby zdrowia często poszukują sposobów na zmniejszenie kosztów a także podniesienie efektywności. Dlatego też wiele z nich rozpoczęło programy powtórnego użycia sprzętów, które pozwalają im na serwisowanie urządzeń medycznych przy użyciu używanych podzespołów zamiast nowych.

Jeśli pracujesz ze sprzętem medycznym, pewnie wiesz, że mogą one być drogie. Średni koszt pojedynczego egzemplarza sprzętu diagnostycznego to kilkaset tysięcy zł. Nawet małe naprawy tych maszyn mogą kosztować każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy zł. Z tego powodu wiele szpitali a także przychodni zaczęło poszukiwać pracowników, firm i instytucji które mogą pomóc we wdrożeniu procedur eksploatowania sprzętu medycznego z drugiej ręki. Z uwagi na to na rynku pojawiły się pierwsze firmy zajmujące się profesjonalnym obrotem częściami zamiennymi do sprzętu medycznego. Zdobywają używany sprzęt bądź części zamienne, demontują go na podzespoły, badają je, konserwują i zabezpieczają do dalszej eksploatacji. Podzespoły sprzętu medycznego nie eksploatują się w równym tempie więc w używanym tomografie, rezonansie albo innym sprzęcie do medycznego obrazowania numerycznego większość podzespołów może być w znakomitym stanie i po profesjonalnym sprawdzeniu może bezpiecznie posłużyć w naprawie innego sprzętu.

Zapotrzebowanie rynku medycznego na używane podzespoły do urządzeń obrazowania cyfrowego.Urządzenia do obrazowania cyfrowego to stale rosnąca część rynku. Jednakże wraz z postępem i ekspansją rynku, istnieją pewne części użytkowane w takich aparaturach, które trudniej znaleźć. W wyniku tego, ludzie poszukują używanych komponentów, aby upewnić się, że zdołają nadążyć za potrzebami. To zbudowało rynek używanych części do aparatury do cyfrowego obrazowania medycznego. Używane części komputerowe dla cyfrowego sprzętu obrazowania są nierzadko w wyśmienitym stanie i ich koszt stanowi wycinek ceny nowych części. Są one dodatkowo bezproblemowe w instalacji i niejednokrotnie mogą być naprawiane czy też serwisowane bez żadnych kłopotów. Znaczy to, że istnieje wzrastające zapotrzebowanie na używane części do urządzeń medycznych, co implikuje, że istnieje także rosnące zapotrzebowanie na firmy, mogące profesjonalnie te części pozyskiwać.

Rezonans, tomograf, endoskopy, ultrasonografy, rentgen - czy każde urządzenie można naprawić? Sporo urządzeń do obrazowania diagnostycznego jest zaplanowanych jako modułowe, umożliwiając wymianę części w razie potrzeby, a w niektórych przypadkach także naprawę modułów. To samo dotyczy endoskopów i rezonansów magnetycznych, które konstruowane są, tak aby przetrwać lata. Muszą być jednak systematycznie serwisowane w celu zapewnienia poprawnego działania. Sprzęt jest projektowany tak, by wymiana pojedynczych podzespołów (used medical spare parts) nie wpływała na funkcjonowanie pozostałych części. Posiadając wobec tego dostęp do przetestowanych, choćby używanych części wymiennych zdołamy utrzymać urządzenie działającym i gotowym do działania przez wiele lat.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.