Turystyka

Szwecja dla ciekawych: Gamla Uppsala

Wycieczki na teren państw skandynawskich od paru sezonów cieszą się dużą popularnością. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta - Skandynawia to unikalne atrakcje, wspaniałość natury oraz oszałamiająca kolekcja ciekawych budowli.

Wśród tych państw skandynawskich, którymi na pewno warto się zainteresować, jest Szwecja. Kraj ten ma się czym poszczycić, a znane biura podróży już wiele lat temu zauważyły turystyczne atuty tego kraju. Jednym z ciekawszych miejsc, jakimi zdoła urzec turystów Szwecja, jest ośrodek miejski znany jako Uppsala. To bardzo znaczący dla szwedzkiej nauki ośrodek akademicki, na terenie którego można ujrzeć sporo atrakcyjnych obiektów o rozległej wartości historycznej. Dla miłośników przeszłości najciekawszym punktem w programie niemal każdej wycieczki po tejże części Szwecji będzie jednakże nie ścisłe centrum Uppsali, a stara osada pogańska, znajdująca się w odległości kilku kilometrów od centrum miasta. Gamla Uppsala to unikalne miejsce. Istniejąca już w VI wieku, kojarzona jest z krwawymi ofiarami, jakie składano tutaj dawniej bóstwom.

Dziś Gamla Uppsala to przede wszystkim tak ważne atrakcje, jak olbrzymie kurhany królewskie. To jedna z cenniejszych pamiątek z okresu średniowiecza oraz jedna z najciekawszych ciekawostek historycznych, z jakimi można się zetknąć w trakcie wycieczki po okolicy Uppsali.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.