Turystyka

Będzińskie skarby - co trzeba zobaczyć w tym mieście?

Będzin jest jednym z najciekawszych miast na terenie Zagłębia. Tutejsze zabytki sprawiają, że wycieczki po tym mieście mogą okazać się dla wielu z nas wyjątkową przygodą.

Co warto zobaczyć w trakcie zwiedzania tego miasta? Jakie atrakcje znajdujące się w Będzinie mogą zrobić na gościach najsilniejsze wrażenie? Będzin może się pochwalić cenną pamiątką z czasów średniowiecza. Są nią fragmenty średniowiecznych murów miejskich, które niegdyś otaczały całe historyczne miasto. W gronie skarbów architektury sakralnej wyróżnia się kościół parafialny Świętej Trójcy. To ciekawa budowla, pamiętająca okres panowania Kazimierza Wielkiego.

Przed II wojną światową Będzin był istotnym ośrodkiem osadnictwa dla Żydów. Do dziś przypominają nam o tym tak ważne miejsca, jak Plac Bohaterów Getta Będzińskiego na terenie getta oraz Dom Modlitwy Cukermana. Zachwyca też synagoga Mizrachi, nad którą opiekę pełni obecnie Muzeum Zagłębia. Placówka ta ma jeszcze pod swoją opieką Pałac na Gzichowie oraz zamek, zbudowany w czasach Kazimierza Wielkiego. Obecnie w miejscach tych można zwiedzać interesujące wystawy, dzięki którym można dobrze poznać historię Będzina a także jego dawnych mieszkańców.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.