Hobby

Zabawy z dzieckiem w czasie wakacji

Podczas wakacji możemy przebywać znacznie dłużej na świeżym powietrzu. Z pewnością piękna aura i wyższe temperatury pobudzają do gier i zabaw w terenie. Zdecydowana większość brzdąców preferuje aktywne zabawy ruchowe poza domem. Fantastyczny czas spędzony na w ogródku lub w lesie, trenowanie zręczności i koordynacji ruchowej to niewątpliwie istotne walory letnich aktywności. Jednakże dzieci nie chcą się zanudzać, należałoby inicjować różnorodne zabawy, żeby inspirować je do ruchu. Powinno się więc skorzystać z przyjemnej pogody, a jeżeli nie znalazłeś pomysłu na to, jak spędzać czas z maluchem w trakcie wakacji, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Złap mnie!

Kto pamięta berka z okresu dzieciństwa? To stale jest numer jeden pośród zabaw na dworze. Dzieci ubóstwiają gonitwy. To nie wyłącznie ogromna uciecha, lecz dodatkowo ćwiczenie kondycji. Trenowane są mięśnie nóg, poprawia się postawa, koordynacja ruchowa i zręczność. Na pewno rodzic najczęściej daje się schwytać, mimo to najistotniejszy jest wyraz radości i entuzjastyczne pokrzykiwania. Stereotypowego berka można trochę urozmaicić. Pierwszego dnia dołączmy fanty w formie czapeczki lub apaszki, a kolejnego zabawmy się w słup soli. Później powinno się przywołać zasady ciuciubabki. A w kolejnych dniach zaproponujmy, że ścigamy się skacząc, jak żabka, albo brykając i parskając, jak koń. Maluchy mają niesłychanie mocno zaakcentowane poczucie konkurencji, w związku z tym wyścigi to kolejna wspaniała sugestia.

Rzuć i złap

Brzdące ubóstwiają gry w piłkę. Może to być standardowe rzucanie i chwytanie. Ale powinno się również zaoferować rzut do celu. Ustawmy kubeł w bliskiej odległości albo zróbmy krąg z szarfy względnie szalika. brzdąc trenuje wtedy nie tylko mięśnie, lecz także polepsza celność i koncentrację. Piłkę można również kopać do bramki tradycyjnie nogą albo toczyć po ziemi wykorzystując do tego patyk albo szpadelek. Można też umieścić piłkę pomiędzy kolanami czy też pod pachą. Podczas gier z piłką u malucha polepsza się również koordynacja ruchowa. Dodatkowo budując slalom z kręgli albo innych obiektów możemy pogłębić ów proces.

Tor przeszkód

Jeśli twoje dziecko bardzo szybko się nudzi rutynową zabawą, zaproponuj mu urozmaicony tor przeszkód. Wyjątkowość takiej zabawy właśnie polega na tym, że opiekun może zużytkować wszystko, co posiada. Rozlokowuje się rozliczne bariery i planuje przestrzeń do ich pokonywania. Z tego względu należy zastosować rowerek czy gumowego skoczka, którego tak ubóstwiają brzdące. Wystarczy, że ustawi się metę na końcu trasy. Skoczki gumowe dla dzieci Hoppimals nadają się do tej zabawy idealnie. Są miękkie i trwałe, a przy tym niezwykle bezpieczne. Dziecko może przebyć fragment trasy biegnąc, wycinek podskakując na takim skoczku w kształcie ukochanego zwierzątka. Na koniec przypomnijmy, że prócz uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, należy na porę zabawy wyposażyć się w wodę niegazowaną do picia, czapkę na głowę i krem przeciwsłoneczny.

Skoczki gumowe dla dzieci Hoppimals

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.