Nieruchomości

Nowoczesne balustrady - styl i bezpieczeństwo

Dla wielu z nas poprzednie lata były dosyć dotkliwe. Jednakże okazało się, że Polacy są mimo to dalekowzrocznym i przedsiębiorczym narodem. Właśnie chwiejność na rynku gospodarczym, niekorzystne oferty lokat bankowych jak również racjonalne rozmyślanie o zabezpieczeniu się na przyszłość spowodowały, że w branży budowlanej nastał kolejny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków bytowych, ale również konieczną i opłacalną inwestycją.

Współcześnie większość inwestycji zainicjowanych w ostatnich dwóch latach, jest obecnie na etapie finalnego dopieszczania. Niektórzy myślą już o komplecie dokumentów, jakie trzeba przedłożyć w urzędzie w sprawie odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu zważa się także wymiar bezpieczeństwa korzystania schodów, zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz stosowne przepisy unijne wyznaczają zasadność umocowania balustrady w przypadku, gdy bieg schodów o wysokości powyżej 0,5 metra nie jest obudowany z dwóch stron ścianą. Wymóg zabezpieczenia przestrzeni balustradą wykorzystuje się w podobny sposób w przypadku antresoli, balkonów, loggi oraz tarasów.

W tej chwili branża architektury wnętrz jest naprawdę aktywna i dynamiczna, że udaje się z powodzeniem dopasować wzornictwo schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne podejście do stylu wykończenia domu nie koliduje z alternatywami zamontowania ciekawej wizualnie i komfortowej nowoczesnej balustrady. W współczesnych projektach dominują przede wszystkim elementy wykonane ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w sytuacji nawiązania do estetyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady ze stali nierdzewnej.

Aby jednak nasza balustrada spełniała nie tylko rolę zabezpieczającą, ale także była gustownym elementem podkreślającym charakter wnętrza trzeba wyselekcjonować solidne i solidne materiały. Barierka wykonana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając również profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki należy zwrócić uwagę na to, czy są one wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wówczas będziemy mieli pełne przekonanie, że balustrada będzie nie tylko niezniszczalna, ale i wyjątkowo bezpieczna w użytkowaniu. Dzisiaj na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań dotyczących wyglądu i montażu balustrady. Można wybrać samą poręcz montowaną do ściany, bądź alboteż pełny system, który zawiera wszystkie niezbędne elementy balustrady. Zakup pełnego, gotowego systemu montażu balustrady jest możliwością optymalną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada niesłychanie atrakcyjnie. Ten aspekt jest wyjątkowo istotny, kiedy dopieszczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Warto więc poszukać takiej propozycji na rynku, która zaproponuje właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w sieci, gdzie zademonstrowany jest rozległy asortyment balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest balustradykozubek.pl Wszystkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak a także kompletne zestawy montowania balustrad są wykonane z surowców najwyższej jakości i spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą zatem być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w domach mieszkalnych, lecz nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Warto zatem pomyśleć nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów balustradą, dlatego że otwierają przed nami możliwości swobodnej, dobranej do naszego stylu i budżetu aranżacji naszego wnętrza.

Z online.edu.pl będziesz zawsze na bieżąco, nauka, technologia, ciekawe hobby i wiele innych.