Jak umeblować sypialnię

Twoja alkowa może być twym ukochanym pokojem w mieszkaniu z kilkoma prostymi pomysłami, zapewniających wrażenie większej przestrzeni - nawet jeżeli twój obecny pokój jest trochę przepełniony. Przekształć swoje miejsce do spania w przestrzeń, o jakim wiecznie marzyłeś, za pomocą tych oszczędzających miejsce pomysłów.

Wstaw wielofunkcyjny stolik nocny
Zmień swój malutki stolik nocny, odpowiedni jedynie do lampy na małe komódki z obu stron łóżka. Będą one nie jedynie miejscem na lampkę do czytania, budzik, okulary i telefon komórkowy, ale możesz także użyć małych szuflad na skarpety, bieliznę, krawaty, czy inne elementy garderoby, dzięki czemu zdołasz zmniejszyć wielkość komody i zaprowadzić porządek w szafie. Dołóż lustra za lampami nocnymi, by wykreować iluzję przestrzeni, przez odbicie światła i rozświetlenie przestrzeni.

Idź pod łóżko
Bałagan jest nieprzyjacielem otwartych przestrzeni, dlatego zdobądź kilka długich, przykrywanych pojemników do przechowywania pod łóżkiem butów, odzieży, bądź innych nie wykorzystywanych na codzień rzeczy. Ukryj je i nie myśl o nich, tak długo jak nie będziesz musiał ich wyciągnąć - i nagle są łatwo dostępne, ale nie zagracają pomieszczenia.

Skorzystaj z szaf w mieszkaniu
Często szafy w holu oraz przedpokoju to wyjątkowo niewyeksploatowane pomieszczenia. Za płaszczami czy kurtkami chowaj z rzadka użytkowane sukienki czy garnitury w wiszących workach na ubrania. To miejsce do magazynowania formalnych sukienek, smokingów, garniturów na rozmowy o pracę - wszystko, czego nie używasz częściej niż raz lub dwa razy w roku.

Wyberaj takie same bądź pokrewne kolory
Prostą wizualną sztuczką otwierającą pokój jest dostosowanie zasłon pod kolor ścian i akcentujących meble. Jeżeli masz małe akcenty, jak na przykład krzesła, ramy bądź lampy, wyszukaj odcień farby, który jest jaśniejszy, ciemniejszy bądź bardziej metaliczny i pokryj je, ażeby korespondowały. Przykładowo krzesło podkreślone w kolorze różanego złota łagodnie uderzy o ciepłe karmelowe ściany i okna.